AERIUS 5 mg

AERIUS 5 mg 20 film tablet ne işe yarar? İlaç sayfamız üzerinden güncel fiyatını öğrenebilir, yan etkilerini görebilir ve prospektüsünü okuyabilirsiniz.

Schering Plough Tıbbi Ürünler Ticaret A.Ş.
  • Üretici firma :
  • Telefon : (0212) 336 10 00
  • Fax : (0212) 355 02 02​
Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 199 Levent 199 Ofis Bloğu Kat: 13, 34394 Levent-İstanbul
Güncel
İlaç Fiyatı
12.31 ₺

AERIUS 5 mg 20 film tablet, uyku hali oluşturmayan antialerjik bir ilaçtır. Alerjik reaksiyonlar ve alerji belirtilerinin kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

AERIUS 5 mg 20 film tablet alerjik nezle ile ilişkili hapşırık, burunda akıntı ve kaşıntı, damakta kaşınma ve gözlerde kaşınma, kızarıklık veya yaşarma gibi belirtileri (örneğin saman nezlesi, ev tozu akarına karşı alerji) giderir.

ERIUS 5 mg 20 film tablet ayrıca, ürtiker ile birlikte kaşıntının giderilmesi, derideki kabartı ve kızarıklık gibi belirtilerin ortadan kaldırılmasında da kullanılır. Bu belirtiler tüm gün boyunca giderilmiş olur ve normal günlük aktiviteleriniz ve uykunuza yeniden kavuşmanıza yardımcı olur.

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Erişkinler ve 12 yaş ve üzerindeki çocuklar: Günde bir kez bir tablet alınız.

Tableti suyla, besinlerle beraber veya ayrı alınız.

Tedavi süresi konusunda, doktorunuz sizdeki alerjik nezlenin tipini belirleyerek ne kadar süreyle AERIUS 5 mg 20 film tablet almanız gerektiğine karar verecektir. Eğer sizdeki alerjik nezle, aralıklı tip (belirtilerin haftada 4 günden daha az ya da 4 haftadan daha kısa süreyle var olması) ise, doktorunuz hastalığın geçmişini değerlendirecek ve size bu doğrultuda bir tedavi programı önerecektir. Eğer sizdeki alerjik nezle, kalıcı/sürekli tip (semptomların haftada 4 gün ya da daha fazla ve 4 haftadan daha uzun süreyle var olması) ise, doktorunuz size daha uzun süreli bir tedavi önerebilir. Ürtikerin tedavi süresi hastadan hastaya farklılık gösterebilir, bu nedenle doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.

Uygulama yolu ve metodu: Tableti bütün olarak aç ya da tok karına bir bardak su ile yutunuz. Doktorunuzun belirttiği süre boyunca tabletleri almaya devam ediniz.

Değişik yaş grupları:
Çocuklarda kullanımı: AERIUS 5 mg 20 film tablet sadece erişkinler ve 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda kullanılmaktadır.

Yaşlılarda kullanımı: AERIUS 5 mg 20 film tablet’in etkinlik ve güvenliliği yaşlılarda henüz belirlenmemiştir.

Özel kullanım durumları: Karaciğer yetmezliğinde kullanım Karaciğer yetmezliği kullanımı ile ilgili veri bulunmamaktadır. Böbrek yetmezliğinde kullanım Şiddetli böbrek yetmezliğinde AERIUS 5 mg 20 film tablet dikkatle kullanılmalıdır. Eğer AERIUS 5 mg 20 film tablet’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz. Kullanmanız gerekenden daha fazla AERIUS 5 mg 20 film tablet aldıysanız AERIUS 5 mg 20 film tablet’u yalnızca size reçete edildiği kadar kullanınız. Kazara alınan aşırı doz ile ilişkili ciddi sorunlar beklenmemektedir.

AERIUS 5 mg 20 film tablet’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz. AERIUS 5 mg 20 film tablet’u almayı unutursanız Eğer almanız gereken dozu zamanında almayı unutursanız, hatırlar hatırlamaz o dozu alınız, daha sonra tedavinize olağan şekilde devam ediniz. Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

AERIUS 5 mg 20 film tablet ile tedavi sonlandırıldığındaki oluşabilecek etkiler: Herhangi bir etki bildirilmemiştir.

AERIUS 5 mg 20 film tablet önemli noktalar

30°C’nin altındaki oda sıcaklığında, nemden koruyarak saklayınız.

Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve orijinal ambalajında saklayınız.

Son kullanma tarihiyle uyumlu olarak kullanınız.

Ambalajdaki veya kartondaki son kullanma tarihinden sonra AERIUS’u kullanmayınız.

Eğer tabletlerin görünümünde herhangi bir değişiklik fark ederseniz kullanmayınız ve eczacınıza bildiriniz.

Bu ilaç gurubunda yer almaktadır.